NASZE PIWNE KLASYKI

JASNE

jasne22

Nasz sztandarowy klasyk. Gatunek pochodzący z czeskiego Pilzna już przed 1945 rokiem był warzony w Szczecinie w licznych browarach. Ziołowy i kwiatowy aromat pochodzi od szlachetnych chmieli aromatycznych. Wytrawny finisz i rześka goryczka pozwala ugasić największe pragnienie i ułagodzić największe upały.

STYL: Pils

SŁODY:  pilzneński, wiedeński

CHMIELE: Magnum, Saaz, Lubelski, Sybilla

ALKOHOL: 5,6%

EKSTRAKT: 12,5%

IBU: 36

 

 


BURSZTYNOWE

bursztynowe22

Ciemny Lager w stylu niemieckim. Piwo ma bursztynowy odcień i posiada lekką nutę kawową i czekoladową, która uzyskana jest dzięki użyciu słodów karmelowych i palonych.

STYL: Ciemny Lager

SŁODY: pilzneński, palony ciemny, karmelowy jasny

CHMIELE: Magnum, Sybilla, Hallertauer

ALKOHOL: 5,2%

EKSTRAKT: 11,8%

IBU: 25

 

 

 


PSZENICZNE

pszeniczne121

produkowane jest ze słodu pszenicznego, który nadaje piwu mętność, przyjemną aksamitność i strukturę słodową. Dedykowane drożdże górnej fermentacji, nadają charakterystyczny owocowy, bananowo-goździkowy aromat. Warzone już w starym Szczecinie zgodnie ze sztuką mistrzów bawarskich, którzy odkryli i spopularyzowali ten styl piwa.

STYL: Hefeweizen

SŁODY: pszeniczny, pilzneński

CHMIELE: Hallertauer

ALKOHOL: 5,6%

EKSTRAKT: 12,5%

IBU: 18

 

 

 


SPECJALNE

 

Stawiamy nie tylko na klasykę. Lubimy eksperymentować. Raz w miesiącu mamy piwną premierę. Do tej pory uwarzyliśmy takie gatunki jak: KELLERBIER, ALTBIER, IPA, APA, DUBEL, WITBIER, STOUT, SCOTCH ALE, RAUCHMÄRZEN i inne