POŁĄCZENIE JEDZENIA Z PIWEM

Przedstawiamy Państwu niezwykłe miejsce, które łączy w sobie wieloletnią tradycję warzenia piwa wraz z przepysznym domowym jedzeniem.
Dobra restauracja nie boi się eksperymentowania z daniami oraz warzeniem piwa. Właśnie tacy jesteśmy. Browar, który prowadzimy przy restauracji pozwala wyprodukować piwo, które idealnie komponuje się z podawanymi przez nas daniami. Jeśli odwiedzają Państwo Szczecin i nie wiecie gdzie dobrze zjeść, zapraszamy do Starej Komendy. W naszej restauracji spróbujecie m.in.: pierogów z pieca, podchmielonej golonki czy placków lotaryńskich. Do wszystkich dań podamy odpowiednio skomponowane piwo, które będzie dopełnieniem biesiady. Jako jeden z niewielu lokali serwujemy szczeciński specjał-paprykarz.

Od 2014r. należymy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego, a od 2018r. nasze piwa wpisane są na Listę Produktów Tradycyjnych.

ZOBACZ KARTĘ MENU 

Słyniemy z tego, iż często występujemy jako polecana restauracja, jeśli chodzi o menu sezonowe. Każdy, kto wchodzi do naszego lokalu wie, że lubimy eksperymentować nie tylko z piwem, ale także z daniami.

SPRAWDŹ MENU SEZONOWE SZEFA KUCHNI

Dla naszych kucharzy nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy w stanie przygotować praktycznie każdą potrawę i dobrać do niej odpowiednie piwo z naszego browaru. Zachęcamy do kontaktu, szczególnie, jeśli planujecie Państwo dużą rezerwację. Obiecujemy, że przygotowane dla Państwa dania, trafią w Wasze kubki smakowe, dzięki czemu wizytę w naszym lokalu zapamiętacie na długi czas i z chęcią będziecie do nas wracać.
Stara Komenda czeka na Państwa odwiedziny. Dla Was przygotujemy dania Waszych marzeń!

REZERWACJE

telefonicznie pod nr +48 91 4234445 lub pod adresem: biuro@starakomenda.pl.  W godzinach wieczornych odbieramy w miarę możliwości. Duże rezerwację prosimy planować z wyprzedzeniem.

GODZINY OTWARCIA KUCHNI

Niedziela – Poniedziałek:  13:00-20:45

Wtorek – Czwartek:  13:00-21:45

Piątek – Sobota:  13:00-22:45

Dobre jedzenie Szczecin

Chodzi za Tobą pokusa odkrywania nowych smaków? Szczecińska restauracja Stara Komenda stanowi odpowiedź na Twoje potrzeby. W bogatej karcie dań znajdziesz wiele inspirujących kompozycji, które oczarują zmysły każdego miłośnika dobrego jedzenia. Podstawą menu są propozycje mięsne. Występują one w wielu wariantach. Dzięki temu możesz poznać znane gatunki mięsa z zupełnie innej perspektywy.

Przy odkrywaniu oferty warto zwrócić uwagę na lokalne specjały. Wbrew obiegowemu przekonaniu Szczecin nie jest położony nad morzem, ale odległość jest na tyle niewielka, że do miasta sprawnie docierają prawdziwe skarby Bałtyku. W rezultacie możesz spróbować wielu fantazyjnych potraw, w których pierwszoplanową rolę odgrywają ryby. Ogromnym atutem przyrządzanych dań są świeże składniki. Dzięki temu możesz rozkoszować się szerokim wachlarzem doznań smakowych. Lokalne akcenty występują również pod postacią innych pozycji, takich jak karkówka po szczecińsku. Warto zapoznać się z tymi wariantami, aby odkryć kulinarną tożsamość Pomorza Zachodniego.

Różnorodne menu wykracza zdecydowanie poza ofertę dań głównych. Zacznij wizytę w lokalu od subtelniejszych motywów, aby stopniowo przygotować się na gwóźdź programu. W tym kontekście doskonale sprawdzą się wszelkie przystawki oraz apetyczne zupy. Czas spędzony w Starej Komendzie warto ukoronować słodkim akcentem pod postacią fantazyjnych deserów.

Lokal oferuje również szereg propozycji przeznaczonych dla osób, które mają ochotę na lżejszy posiłek. W tej roli perfekcyjnie sprawdzą się delikatne i pożywne sałatki. Jako dobra restauracja nie pozostajemy również obojętni na potrzeby osób, które przeszły na dietę roślinną. W tej sytuacji zachęcamy do wypróbowania opcji wegetariańskich. Stara Komenda stanowi również świetne miejsce dla rodzin z dziećmi. Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy najwyższej jakości składniki skomponowane w smakowite dania.

Stara Komenda stanowi również ceniony browar, serwujący nie tylko piwa, lecz także inne alkohole podawane przez dobre restauracje w Szczecinie. W związku z tym zachęcamy do eksperymentów z rzemieślniczym piwem, które jeszcze bardziej urozmaici pobyt na miejscu. Zapytaj obsługę o sugestię, aby dobrać złocisty trunek najlepiej dopełniający wybrane przez Ciebie danie.

Polecana restauracja w Szczecinie

O statusie restauracji świadczy nie tylko oferta gastronomiczna, ale również atmosfera, dzięki której wszyscy goście mogą poczuć się absolutnie wyjątkowo. Unikatowy klimat Starej Komendy kreowany jest przez szereg czynników. Na uwagę zasługuje przede wszystkim miła obsługa. Nasz personel tworzą osoby, które pasjonują się dobrą kuchnią. Poza tym cenią sobie kontakt z klientem i świetnie odnajdują się w takiej konwencji. Cechą przewodnią lokalu jest również profesjonalna obsługa. Przy składaniu zamówienia możesz śmiało zadawać pytania dotyczące wszystkich pozycji umieszczonych w menu. Kelnerzy udzielą wyczerpującej odpowiedzi, a ponadto w razie potrzeby posłużą radą.

Warto nadmienić, że wystrój lokalu również współtworzy nietuzinkowy klimat. We wnętrzu dominują cegły, drewniane akcenty oraz klasyczne elementy wyposażenia. Jest przytulnie, ale też z charakterem.

Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że Stara Komenda to polecana restauracja. Co więcej, w tym przypadku szeroka gama atutów nie musi iść w parze z zaporowymi kosztami. Wszystkie potrawy znajdziesz w atrakcyjnych cenach, które łagodnie obejdą się z Twoim portfelem.

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie dobrze zjeść w Szczecinie, koniecznie odwiedź Starą Komendę. Najlepszym świadectwem wysokiej jakości usług są recenzje wystawione przez zadowolonych klientów. Łącznie możesz znaleźć już 2 tysiące pozytywnych opinii. Wszystkie komentarze znajdziesz w Google, na Facebooku oraz w serwisie Trip Advisor. Tak korzystna renoma sprawia, że nasza restauracja stanowi jeden z najważniejszych punktów na mapie lokalnej gastronomii.

Lokal znajduje się przy Placu Batorego 3, czyli w pobliżu kluczowych szczecińskich arterii. Niedaleko restauracji zlokalizowany jest dworzec główny. W związku z tym wizyta w Starej Komendzie może stać się naturalnym ukoronowaniem albo rozpoczęciem wizyty w Szczecinie. Obok lokalu znajdziesz nietuzinkową architekturę oraz tereny zielone. Dzięki temu możesz doświadczać atutów miasta na wielu poziomach.