• Noc Muzeów: Tomasz Panek „Szczecin 2200”

Mroczna postać wyłaniająca się z radioaktywnej chmury nad Galaxy, opuszczone i porośnięte tropikalną roślinnością Kaskada i Hanza Tower, nuklearna zima i dzike zwierzęta przy Filharmonii, marsz ożywionych dźwigozaurów – niczym z filmów science fiction – na tle Wałów Chrobrego. To najnowsze obrazy Tomasza Panka stworzone techniką cyfrową. Zebrane prace składają się na cykl „Szczecin 2200”, czyli śmiałą, apokaliptyczną wizję przyszłości miasta, w którym żyje młody, niezależy ilustrator.

Tomasz Panek przygodę ze sztuką zaczynał od tworzenia prostych rysunków i malunków, które trafiały głównie do szuflady. Punktem zwrotnym był udział w konkursie na okładkę płyty „Made in Szczecin” w 2016 roku. Zaproponowana praca przedstawiająca „Wenus” odbiła się szerokim echem w Internecie i to zapoczątkowało cykl grafik, których motywem przewodnim stał się Szczecin. Pozytywny odbiór pierwszych prac oraz zestawienie symboli, powtarzających się opinii na temat miasta zaowocowało wydaniem „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie”.

Na otwarcie wystawy Tomasza Panka „Szczecin 2200”, towarzyszącej Europejskiej Nocy Muzeów w Szczecinie, zapraszamy do Browaru Stara Komenda, przy placu Batorego 3, już 20 maja 2017 (sobota), o godzinie 16:00. Po otwarciu, w godzinach 16:00–17:00, Tomasz Panek przedstawi kilkanaście mrocznych wizji naszego miasta i zaprosi do interakcji poprzez wspólne rysowanie. Ekspozycja potrwa co najmniej miesiąc. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *