Browar Stara Komenda zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Piwowara, które odbędzie się w czwartek, 25 maja 2017. Dzień Piwowara to nie tylko święto rzemieślników pracujących w przemyśle piwowarskim to również święto jego odbiorców i tych, którzy budują kulturę piwną. Dzięki kulturze piwnej spożywanie piwa jest społecznym rytuałem, a nie tylko bezrefleksyjną konsumpcją.

 

W programie wydarzenia:

 

18:00–22:00 – Kącik Piwowara – spotkanie z piwowarami i możliwość dowiedzenia się jak rozpocząć przygodę z warzeniem piwa w domu, spróbowania różnych jego rodzajów, zetknięcia się z dotychczas nieznanymi stylami piwnymi oraz wprowadzenie w ich samodzielny wyrób. Patronat nad stanowiskiem objął Zachodniopomorski Oddział Terenowy Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

 

20:00–21:00 – prezentacja „Piwo. Fakty i mity” – z wszystkimi nieprawdami na temat złocistego trunku rozprawi się Marcin Stefaniak, prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych propagującego wiedzę o piwie i piwowarstwie oraz szerzącego kulturę spożywania piwa, autor bloga Piwolog.pl.

 

18:00–22:00 – menu dla piwowarów i piwoszy przygotowane specjalnie na ten dzień (między innymi: galaretka piwna India Pale Ale i piwne wypieki).

 

Organizatorem Dnia Piwowara jest Browar Stara Komenda mieszczący się przy placu Stefana Batorego 3 w Szczecinie. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *