Dokładnie 10 lat temu 20 września o godzinie 12:00 został otwarty pierwszy browar restauracyjny w Szczecinie – Stara Komenda. Nazwa pochodząca od miejsca w którym znajdowała się dawna komenda garnizonu wojskowego. Projekt unijny na Browar Restauracyjny w drodze konkursu otrzymał dofinansowanie i w ciągu dwóch lat część pomieszczeń została przebudowana, wyposażona w nowoczesny sprzęt do warzenia piwa oraz zaaranżowana w stylu dawnych knajpek, kawiarni oraz restauracji.

Browar już od momentu otwarcia był pełen gości, zwolenników dobrego jedzenia, picia oraz klimatowego miesca. Odwiedzali nas nie tylko młodzi, ale także seniorzy, regularne grupy turystów z Niemiec, Szwecji, Austrii. Przez ten czas działalności zorganizowaliśmy wiele imprez tematycznych jak Oktoberfest, Dzień Św. Patryka, Halloween. Uwarzyliśmy wiele gatunków piw specjalnych jak np. Saison, Grodziskie, Gose. Nasze piwa zostały wpisane na listę Produktów Tradycyjnych. Byliśmy na takich imprezach plenerowych jak Jarmark Jakubowy, The Tall Ship Races, Dni Morza.

Ostatnie 10 lat minęło tak szybko jak ostatni tydzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli z nami od początku oraz tym dzięki którym działamy po dzień dzisiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *