20.09.2018 (czwartek) o 18:00 z okazji 7 rocznicy istnienia Browaru Stara Komenda zapraszamy na premierę wyjątkowego piwa Saison z sarsaparillą i wanilią.

Saison wywodzi się z Belgii a dokładniej z Walonii. Nazwa wzięła się od sezonowych pracowników “les saisonniers”, pracujących na farmach w czasie żniw. Piwo miało być lekkie w odbiorze, ale również musiało przetrzymać parę miesięcy leżakowania. Zazwyczaj warzono je z różnymi dodatkami: ziołami, skórkami cytrusów.

Nasz Saison łamie te konwenanse, bo dodatki jakie użyliśmy są bardzo niestandardowe. Sarsaparilla, czyli miks korzeni kolcorośli, dodała piwu aromatów ziołowych, korzennych, a wanilia słodki aromat deserowy.

Nasz Saison z sarsaparillą i wanilią jest bardzo wyjątkowy, bo okazja również jest wyjątkowa! Zapraszamy do wspólnej degustacji 🙂

Tak niezwykłego piwa nie możne ominąć dobrany kompan czyli odpowiednie menu. W karcie znajdą się potrawy jesienne z nutami przyprawowo-ziołowymi, między innymi placek lotaryński z morelą, zupa dyniowa z imbirem i oryginalne Szczecińskie Pierniczki przygotowane na tą okazję przez piekarnię Tast.

Pikantne nuty zabrzmią także ze sceny. O 20:00 zapraszamy na koncert Mai Koterby z zespołem.

Rezerwacje: tel.: 91 423 44 45, biuro@starakomenda.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *