Już jutro 9.03 (sobota) o godz. 17:00 w Piwnicach Browaru odbędzie się premiera książki pt. “Moja piwna Górna Frankonia” – Krzysztofa Żurawskiego. Znawca i pasjonat tematu piwnego tym razem przeniesie nas do Niemiec – krainy obficie piwem płynącej.

Parę słów od autora:

Zapraszam na promocję mojej najnowszej książki pt. “Moja piwna Górna Frankonia”.
Poczytajcie recenzje:
“Mam przed sobą wspaniałą książkę napisaną przez Polaka. Jest on nie tylko miłośnikiem piwa, ale również, jako cudzoziemiec, bezstronnym obserwatorem. W swojej książce ciepłymi, niemal pieszczotliwymi słowami opisuje rejon, w którym i on się zakochał:
„Moja piwna Górna Frankonia” – „Mein bieriges Oberfranken”.
Bardzo Wam polecam tę książkę, drodzy miłośnicy piwa. Bardzo!
Volker R. Quante – niemiecki piwowar i sędzia w konkursach piwowarskich

“Książka „Moja piwna Górna Frankonia” doskonale wpisuje się w powszechny trend rozwoju turystyki kulturowej w Europie. Coraz częściej przedkładamy indywidualne wyjazdy tematyczne, nawet po części edukacyjne, ponad grupową i zmasowaną turystykę objazdową lub wypoczynkową. Zainteresowania podróżujących skupiają się na konkretnym temacie, interesującej historii lub też oryginalnej osobie. Szukamy indywidualności i prawdziwej tożsamości odwiedzanego przez nas miejsca. Takim właśnie turystą jest Krzysztof Żurawski, który jako znawca i wielki miłośnik tradycji browarniczych, umiejętnie znajduje ich znaczenie w kształtowaniu się tożsamości tej części Europy. I co najważniejsze – chętnie dzieli się tymi odkryciami z czytelnikami, potencjalnymi turystami do piwnego świata Bawarii. Mnie z pewnością do tego zachęcił!”.
dr Tomasz Duda, Zakład Turystyki i Rekreacji Wydziału Nauk o Ziemi, Uniwersytet Szczeciński

Także jutro odbędzie się premiera nowego piwa w stylu frankońskim – delikatnie wędzonego – Rauchbier. Zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *