Przed nami 12. Europejska Noc Muzeów w Szczecinie. Browar Stara Komenda zaprasza na prezentację o tym jak warzy piwo i dlaczego warto wspierać lokalne zakłady piwowarskie. Pracownicy zdradzą również tajniki produkcji piwa, zaprezentują sprzęt i używane składniki (słody, chmiele). Podczas pokazu uczestnicy wezmą udział w degustacji piw z Browaru Stara Komenda, przejdą szybkie szkolenie z podstawowych gatunków piw i dobrania odpowiedniego szkła, będą zaproszeni do wzięcia udziału w dyskusji o tworzeniu kultury piwnej, zapoznają się z historią Browaru i piwowarstwa na Pomorzu Zachodnim oraz dowiedzą się kto wypija obecnie najwięcej piwa na świecie i jakie miejsce zajmuje w tym rankingu przeciętny Polak.

Browar Stara Komenda, w dawnej Komendanturze Garnizonu Wojskowego, istnieje już od ponad 5 lat. Jest najdłużej działającym rodzinnym zakładem piwowarskim w powojennym Szczecinie. Miejsc tego typu na Pomorzu Zachodnim było przed II wojną światową ponad kilkadziesiąt. Stara Komenda powraca do tej tradycji i trwale wpisuje się w odbudowę piwowarstwa w regionie.

Startujemy 20 maja 2017 (sobota) o godzinie 15.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Degustacja piwa – 1zł. Obowiązują zapisy: tel. 91 423 44 45 lub biuro@starakomenda.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *